O nas: Nasze wyposażenie

Nowy Wzrok Centrum Okulistyczne od początku swojej działalności wyposaża swoje ośrodki w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy. Od wielu lat współpracujemy z wiodącym producentem Technolas Perfect Vision (Bausch&Lomb), który proponuje najbardziej zaawansowane technologiczne urządzenia specjalistyczne. Nieustanne modernizacje sprzętu sprawiają, że Nowy Wzrok jest liderem wśród ośrodków zajmujących się laserową korekcją wzroku.

Laser femtosekundowy

Laser femtosekundowy

Laser femtosekundowy FEMTEC 520F. Nowy Wzrok Centrum Okulistyczne jako pierwsza klinika w Polsce wprowadziła na rynek urządzenie nowej generacji femto-laser FEMTEC 520 F wiodącego producenta TECHNOLAS PERFECT VISION (Bausch&Lomb).

W nowej metodzie laserowej korekcji Femto Lasik płatek tworzony jest w innowacyjny sposób za pomocą lasera femtosekundowego, co pozwala do minimum skrócić okres gojenia po zabiegu.

intraCOR jest całkowicie NOWĄ metodą korekcji presbiopii. Zabieg ten daje możliwość pomocy tym, którzy muszą korzystać z okularów do czytania. W odróżnieniu od dotychczasowych metod korekcji starczowzroczności zabieg intraCOR jest wyjątkowo bezpieczny oraz w pełni przewidywalny. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, bez cięć oraz bez potrzeby użycia narzędzi chirurgicznych. Po zabiegu intraCOR pacjent już w dzień po zabiegu czyta bez okularów.

Dzięki możliwościom, które daje femto-laser, możemy zaproponować naszym pacjentom bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi korekcji wad wzroku oraz presbiopii (starczowzroczności).

Mikrokeratom XP

Mikrokeratom XP

Mikrokeratom XP jest urządzeniem dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie zabiegu metodą LASIK oraz EPI LASIK. To właśnie mikrokeratomem wykonywane jest precyzyjne nacięcie rogówki na odpowiedniej głębokości.

 
Laser excimerowy

Laser excimerowy

Laser excimerowy Technolas 217 Z100 firmy Bausch&Lomb jest laserem najnowszej generacji. Posiada wiele nowych właściwości, które zwiększają precyzję, bezpieczeństwo oraz szybkość korekcji.

Technolas 217 Z100 posiada unikalny w swoim rodzaju trójwymiarowy system śledzenia oka, który pozwala reagować na najmniejszy ruch gałki ocznej podczas zabiegu. Laser jest w stanie zlokalizować każdą pozycję oka w przedziale pomiędzy impulsami co zwiększa gwarancję bezpieczeństwa oraz dokładności korekcji.

Technolas 217 Z100 jako jedyny laser na świecie posiada możliwość pracy dwoma średnicami promienia lasera - 2 i 1 mm z unikalnym systemem rozproszenia gęstości energii promienia lasera. Te właściwości zwiększają precyzje korekcji oraz skracają czas trwania zabiegu, czyniąc ten laser jednym z najszybszych na świecie.

Technolas 217 Z100 posiada system rozpoznawania oka po tęczówce, który pozwala zindywidualizować korekcję w 100%. Daje to możliwość ustawienia lasera niezależnie od ułożenia głowy pacjenta oraz uniknąć jakichkolwiek błędów. Taki system maksymalizuje bezpieczeństwo oraz precyzję korekcji.

 
Stacja diagnostyczna

Stacja diagnostyczna

System ZYOPTIX 100 to unikalny kompleks, łączący cały system diagnostyki, planowania i wykonywania laserowej korekcji wzroku w jedną całość. System został opracowany dla zmaksymalizowania komfortu, bezpieczeństwa i efektywności korekcji. Razem z topografem rogówki Orbscan i aberrometrem Zywave laser excimerowy tworzy platformę do chirurgii refrakcji Zyoptix. Żaden z kilkudziesięciu pomiarów, żaden z kilkuset parametrów, żadna z kilku tysięcy liczb nie zostają niezauważone, następnie przenoszone są automatycznie z jednego punktu diagnostycznego do następnego, sumują się, podlegają dalszej obróbce i analizie. Utrata nawet znikomej części informacji jest wykluczona.

Aberrometr Zywave - urządzenie, które mierzy pełną aberrometrię oka (rogówka, soczewka, ciało szkliste, siatkówka). Po badaniu na aberrometrze Zywave możemy zwizualizować indywidualny charakter wszystkich światłorozproszeń, ujawnić wszystkie niedokładności obrazu, modelować oraz analizować charakter i stopień rozproszenia światła przy różnych warunkach oświetlenia.